• 0322 458 13 01
 • info@evdizkargo.com.tr
 • Pazartesi - Cumartesi: 8:00 - 19:00

Adana Evden Eve Nakliyat Ev Taşıma Firması

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

 • AnaSyafa
 • Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Taşınmadan önce yapılması gerekenler nelerdir? Adana evden eve taşımacılık şirketi olarak taşınmadan önce yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi vermekteyiz. Taşınma öncesinde bireylerin yapması gereken pek çok husus vardır. Genel olarak bakıldığı zaman ise her bir ailenin bu hususları bilmesi ve bilerek hareket etmesi gerekir. Taşınmadan önce yapılması gerekenler geniş kapsamlıdır. Geniş kapsamlı olan bu durumlar son derece önemlidir. Bu durumlar birbirinden farklıdır. Öncelikle bireylerin her bir eşyayı ayrı ayrı toplaması ve paketlemesi gerekir. Tüm bu durumlar son derece önemlidir. Paketleme işlemlerinin ardından resmi işlemlere de dikkat edilir. Resmi işlemler içinden de ikametgah ve ev taşıma kaydının da gerekli yerlere iletilmesi arz edilir. Bu faaliyetlerin her birinin yerine getirilmesi ise her ailenin sorumluluğu altında yer alır.

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Taşınmadan önce evinizde yapılması gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar ile ilgili Adana evden eve taşımacılık firması olarak detaylı bilgilendirme yapmaktayız.

Taşınmadan önce yapılması gerekenler arasında:

 • Taşınacağınız yerin adresini ve taşınma tarihini elektrik, su, doğalgaz gibi hizmet sağlayıcılarına bildirmek
 • Taşınacağınız yerde elektrik, su, doğalgaz gibi hizmetlerin açılmasını sağlamak
 • Taşınma için gerekli olan ekipmanları ve kutuları temin etmek
 • Eşyalarınızı sınıflandırmak ve etiketlemek
 • Taşınma esnasında gerekebilecek olan sigorta poliçesini yaptırmak
 • Taşınma şirketini seçmek ve taşınma hizmeti için gerekli olan anlaşmaları yapmak
 • Taşınacağınız yere gitmeden önce evi temizlemek ve eşyalarınızı paketlemek

Ev Taşıma Sonrası Eşya Yerleştirme İşlemleri 

Ev taşıma sonrasında paketlenen eşyaların yerleştirilme durumuna başlanır. Taşınmadan önce yapılması gerekenler kadar bir de taşındıktan sonra yapılması gerekenler çok büyük ölçüde önemlidir. Taşınma işleminin ardından eşyaların her birinin tek tek kontrol edilmesi gerekir. Eşyaların kontrol edilmesi ise kırılan eşyaların olup olmaması ile de yakından ilgilidir. Bu duruma bakıldığı zaman ise her bir ailenin büyük özen göstermesinin gerekliliği tartışılır. Eşyaların her birinin sağlam olması durumunda ise her bir eşyanın ilgili alanlara düzgün bir şekilde yerleştirilme işlemi yapılır. Bu işlemlerin ile titizlikle yapılması yerleştirme esnasında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılması açısından büyük önem arz eder.

Eşya Taşıma Fiyatları

Taşınmadan önce yapılması gerekenler işlemlerden biri de eşya taşıma fiyatlarının ne olduğu bilgisidir. Eğer çok eşyanız varsa fazla maliyetli bir taşıma işlemi gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Az eşyalı bir taşıma işleminde ise fiyat durumu daha uygundur. Bu duruma ek olarak her bir insanın gayet rahat bir taşıma işleminden geçmesi beklenir. Her türlü araştırmanın yapılması ise son derece önemlidir. Araştırma yapılması ise çoğu bireyin çevresindeki insanlara da önereceği bir durumdur. Bu durumları yapmayan ya da herhangi bir bilgisi olmayan insanlar almış oldukları öneri ve tavsiyelerle oldukça rahat bir taşıma işleminden geçmiş olurlar. Bu noktada fikir alışverişi son derece önemli ve gereklidir.