• 0322 458 13 01
  • info@evdizkargo.com.tr
  • Pazartesi - Cumartesi: 8:00 - 19:00

Adana Evden Eve Nakliyat Ev Taşıma Firması

Taşınırken Tabaklar Neye Sarılır?

  • AnaSyafa
  • Taşınırken Tabaklar Neye Sarılır?

Taşınırken Tabaklar Neye Sarılır?

Taşınırken tabaklar neye sarılır? Taşınırken tabak paketleme nasıl yapılır? Adana evden eve nakliyat firması olarak ev taşıma yaparken tabaklar ve kırılacak eşyalar özel ambalajlara sarılmaktadır. Özelinde kırılgan eşyaları muhafaza ederek yeni mekâna ulaştırmak önem taşır. Birbirinden güzel porselenler, renkli cıvıl cıvıl tabaklar, süslü kaseler. Eşyalarınızı yükleyip evinize gönderdiniz, yeni evinizde tabaklarınızı mutfak dolaplarına yerleştirirken onlardan birinin ya da birkaçının kırılmış olduğu sürprizi ile karşılaşmak istemezsiniz değil mi? Ya da o çok sevdiğiniz, misafirleriniz için özenle sakladığınız yemek takımından bir tabağın kenarındaki minik çatlak? Güzelim tabağın görüntüsünü etkiler. Bu durumla karşılaşmamak için tabaklarınızı kırılmaya karşı muhafaza edecek şekilde özenle paketlemeniz gerekiyor.

Taşınırken Tabaklar Neye Sarılır?

Tabaklar taşınırken genellikle karton kutulara veya plastik tabak taşıyıcılara sarılır. Bu, tabakların kırılmamasını ve hasar görmemesini sağlar. Ayrıca, tabakların birbirlerine sürtünmemesini ve yıpranmamasını önler. Adana evden eve nakliyat şirketi Evdiz Kargo olarak ev taşıma sırasında eşyaları kendi getirdiğimiz ambalajlara sarmaktayız.

Öncelikle Yeterli Miktarda Kâğıt Hazırlayın

Kağıtlar, taşınırken tabaklar neye sarılır?  sorusunun belki de ilk cevabı olabilir. Tabaklarınızın birbirine çarparak kırılma ihtimalinin önüne geçer. Bunun için gazete sayfaları, eski dergiler, broşürler vb. gibi kullanmadığınız herhangi bir kağıt türlerini toplayıp işe öyle koyulabilirsiniz. İşinizin arasında kağıt bitince yeniden kağıt arayışına girmemek için evvelinden yeteri kadar kağıt toplamanız gerek. Hatta taşınmaya karar verdiğinizden itibaren kağıt ve karton biriktirmeye başlayabilirsiniz. 
Tabaklarınızı paketlemek için öncelikle yapmanız gereken karton bir kutuyu alarak en dibine kağıtlar yerleştirmek, bu arada tabaklarınızın sayısı fazlaysa hepsini bir kutuya doldurmamanız  daha uygun olur. Her kutuya 10 tabak şeklinde yerleştirebilirsiniz.

Tabakları Nasıl Sarmalısınız?

Kutunun dibine kağıtları yerleştirdikten sonra ilk tabağınızı özenle her yerini kapatacak şekilde kâğıda sarıp kutuya koyabilirsiniz. Daha sonra kalan tabaklarınızı da aynı şekilde sarıp üst üste gelecek şekilde kutuya dizmelisiniz. Böylece kutulara tabaklarınızın hepsini yerleştirdikten sonra kutuların kapaklarını içlerinden bir şey düşmeyecek yani kapakta boşluk olmayacak şekilde kapatıp, kapakların birbirine değen kısımlarını bir kaç kez bantlamalısınız. Taşınırken tabaklar neye sarılır?  Konusunda diğer bir husus da bunun için sağlam koli bantlarından kullanmanız gerekli, küçük dayanıksız bantlar sökülüp açılabilir.

Yolculuk esnasında sarsılan kutuların ağızları sıkı ve güvenli bir şekilde kapatılmamışsa içlerindeki eşyalar dökülüp kırılmalarına sebebiyet verebilir. Bu sebeple taşınırken tabak paketleme yaparken tabakları sarmak kadar onları koyduğunuz kutuları muhafazalı bir şekilde kapatmanız da önem taşır. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde, taşınan tabakların kırılma ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.