• 0322 458 13 01
 • info@evdizkargo.com.tr
 • Pazartesi - Cumartesi: 8:00 - 19:00

Adana Evden Eve Nakliyat Ev Taşıma Firması

Yeni Eve Taşınırken Yapılması Gerekenler Nelerdir

 • AnaSyafa
 • Yeni Eve Taşınırken Yapılması Gerekenler Nelerdir

Yeni Eve Taşınırken Yapılması Gerekenler Nelerdir

Kişilerin yeni eve taşınırken yapılması gerekenler bilmesi gerekir. Taşıma ve nakliyat işlemlerinde bilmesi ve yapması gereken belirli hususlar vardır. Kişiler bunlara dikkat ederek son derece güvenli bir nakliyat ve taşımacılık yapabilirler. Evden eve nakliyat işlemleri her daim Kişinin korkulu rüyasıdır. Bu nedenden dolayı taşınma onlar için büyük bir problem haline gelebilir. Ancak kişiler deneyimli ve kapsamlı bir araştırma yaparak en tecrübeli bir firma adayı bulmaları gerekir. Bu şekilde hem taşınma işlemleri istedikleri gibi olurken hem de bunu güvenli bir şekilde yapabilirler.

Yeni Eve Taşınırken Yapılması Gerekenler Nelerdir

Yeni evinize taşınırken yapılması gerekenler arasında; eski evinizdeki eşyalarınızın sağlıklı şekilde toplanması ve yeni evinizde eşyalarınızın nasıl ve nereye yerleştirilmesi gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir. Adana evden eve nakliyat firması olarak bu konularda detaylı bilgi vermekteyiz.

Yeni eve taşınırken yapılması gerekenler arasında:

 • Yeni evinizin anahtarlarını almak ve evi kontrol etmek
 • Elektrik, su, doğalgaz gibi hizmetleri yeni adresinize açtırmak
 • Yeni evinizi temizlemek ve eşyalarınızı düzenlemek
 • Yeni evinizde yerleşmek için gerekli olan mobilya ve eşyaları yerleştirmek
 • Yeni evinizin adresini ve telefon numarasını arkadaşlarınıza, aile üyelerinize, hizmet sağlayıcılarına ve diğer ilgili kişilere bildirmek
 • Posta servisini yeni adresinize yönlendirmek
 • Yeni evinizin çevresindeki alışveriş merkezleri, sağlık ocakları, okullar gibi yerleri keşfetmek
 • Yeni evinizi kişiselleştirmek için dekorasyon ve süslemeler yapmak.

Evden Eve Taşımacılık Yapılması Gerekenler

Evden eve taşımacılık yapılması gereken vardır. Taşınma  işlemlerinde kişilerin bilmesi ve yapması gereken belirli işlemler vardır. Bunlardan birisi işe paketleme işlemdir. Eşyaların paketlemesine büyük özen göstererek deforme olması veya kırılması engellenebilir. Evden eve taşımacılık işleminde pıt pıt poşetler ile paketleme yapılır. Her bir eşya büyük küçük demeden büyük bir özen ve titizlik ile paketlenir. Bununla birlikte her bir paketlenen eşya üzerine ise eşyaların kendin isimleri yazılır ve bu şekilde taşınma sırasında taşınmasına daha ayrı bir özen gösterilir. Evden eve taşımacılıkta bir diğer dikkat edilmesi  kural ise eşyaların miktarına ve büyüklük durumuna göre araba tercihidir. Kişiler en uygun araba ile eşyalarını zarar görmeyecek şekilde taşıtabilir.

Evden Eve Taşınma Firma

Evden eve taşınacak olan kimseler istedikleri özelliklerde firma adayları bulmaları tavsiye edilir. Evden eve taşımacılık yapılması gerekenler de şu şekildedir.  Bir firmadan beklenilen en iyi özellikler çevresinde deneyimli ve tecrübeli elaman veya yetkili kişiler bulundurmasıdır. Bunun nedeni ise taşıma ve nakliyat işleminin güvenli bir şekilde yapılmasıdır. Aynı zamanda firmaların gelişen imkânların sunduğu sistem ve teknolojilerden faydalanarak iş yapmalarıdır. Örneğin asansör sistemi. Eşyaların daha kolay ve deforme olmadan taşınması amacı ile birlikte asansör sisteminden faydalanılır. Bu asansör sisteminde eşyaların taşınacak olduğu ev ve bina kat önlerine gelmesi ile taşıması zor olan ağır eşyalar veya taşımada zarar görebilen cisimler asansör sistemi ile birlikte aşağıya indirilir. Aynı zamanda yapılan bu işlem eşyaların yerleşecek olduğu ev veya bina kat önlerine de yapılarak güvenli bir taşımacılık yapılır.