• 0322 458 13 01
  • info@evdizkargo.com.tr
  • Pazartesi - Cumartesi: 8:00 - 19:00

Adana Evden Eve Nakliyat Ev Taşıma Firması

Kolay Taşınmanın Püf Noktaları Nelerdir?

  • AnaSyafa
  • Kolay Taşınmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kolay Taşınmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kolay taşınmanın püf noktaları nelerdir? Ev taşıma kimisi için oldukça zorlu ve yoran bir süreçtir. Adana evden eve taşıma firması olarak kolay taşınmanız için ve deneyimlerimizden faydalanmanız için sizlere taşıma öncesinde nakliyat sürecinin püf noktalarını anlatıyoruz. Kişileri zorlayan kısım genel olarak plansız çalışmaktan kaynaklanır. Eşyaların kırılması veya kaybolma gibi durumları da planlı ilerlenmediğinde gerçekleşir. Sıkıntısız ve güzel bir şekilde ev taşıyan kişiler kolay taşınmanın püf noktaları nelerdir sorusuna net bir şekilde cevap verendir. Kolay taşınmanın püf noktalarının başında hangi eşyalarınızın taşınacağını listelemek gerekir. Evi tüm olarak düşündüğümüzde ilk olarak atılacak eşyaları atmalı, satılacak ürünleri ayırmalı ve son olarak götüreceğiniz ürünleri listelemelisiniz. Liste her zaman için detay içermemelidir. Örnekle su bardakları götürülecek, çay bardakları götürülecek şekilde değil bardaklar götürülecek şekilde yazılmalıdır. Detay işlemi kolileme sırasında önem kazanır.

Kolay Taşınmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kolay ev taşıma yöntemleri bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Kolay taşınmanın en iyi püf noktaları öncelikle ev taşıma planı hazırlamaktır. Taşınma sürecine başlamadan önce hazırlayacağınız plan çerçevesinde ev toplama işlemine başlayabilirsiniz. Adana evden eve nakliyat şirketi olarak sizler için en iyi ev planını hazırlıyor ve uyguluyoruz.

Taşınırken Koli Alımı Nasıl Olmalıdır

Evdeki taşınacak olan ürünlerin tamamı listelendikten sonra koli alımı işlemine geçilir. Kolay taşınmanın püf noktaları nelerdir sorusunda önemli adımlardan birisi bu işlemdir. Yazılan her eşyaya uygun boyutlarda koli alınmalıdır. Kolilerin zarar görmesine karşın yedek iki üç koli mutlaka bulundurulmalıdır. Kolilerin içerisine yerleştirilecek eşyaların kırılmaması için mutlaka pat pat poşet alınmalıdır. Bardaklar tekli patpatlara sarılmalı ve her tabağın arasına pat pat poşet koyulmalıdır. Kolilerin her biri için yapışkanlı kağıt almak önemli bir noktadır. Kişiler genel olarak taşındıklarında aradıklarını bulmakta zorluk çekerler. Her kolinin üzerine yapışkanlı kağıt yapıştırılır ve içeriğindeki eşya yazılır. Bu sayede eşyalar kolay bir şekilde bulunur.

Taşınma İşleminde Zaman Nasıl Ayarlanmalıdır

Zaman iyi bir şekilde ayarlanmadığı takdirde taşınmak oldukça zor bir hale gelmektedir. Kolay taşınmanın püf noktaları nelerdir sorusunda önemli bir adım da zamanın iyi bir şekilde ayarlanmasıdır. Listeleme işlemlerine taşınma gününden an az bir ay kadar önce başlanmalıdır. Bunun sebebi atılacak ve satılacak ürünlerin net bir şekilde halledilmesidir. Koli temini asla son dakikaya bırakılmamalıdır. Uygun koli temin etmek süreci uzatacağı için mutlaka taşınma anına en az bir veya bir buçuk hafta varken halledilmelidir. Kalan süre boyunca paketlemeler düzgün bir şekilde yapılmalı ve yapışkanlı kağıtlar yerleştirilmelidir. Her zaman için kırılacak ürünlerin olduğu kolilere kırılacak ürün kağıdı da yapıştırılmalıdır.