• 0322 458 13 01
 • info@evdizkargo.com.tr
 • Pazartesi - Cumartesi: 8:00 - 19:00

Adana Evden Eve Nakliyat Ev Taşıma Firması

Taşınırken Yatak Nasıl Paketlenir?

 • AnaSyafa
 • Taşınırken Yatak Nasıl Paketlenir?

Taşınırken Yatak Nasıl Paketlenir?

Taşınırken yatak nasıl paketlenir? Taşınırken yatakların toplanması nasıl yapılır? Adana ev taşıma firması olarak yataklar özel ambalajlara sarılmaktadır. Evdiz kargo olarak ambalajlama nakliyat fiyatları içinde değerlendirmekteyiz. Taşınma aşamasında olanların en büyük korkularından biri taşınırken eşyalarının zarar görmesidir. Eşyaların paketlenmesi ve taşınırken dikkat edilmesi çok önemlidir. Eşyaları taşıma için nakliye bulanabilmekte iken en önemlisi paketlemedir. Artık bazı nakliye şirketleri paketleme de yapabilmektedir. Fakat kendi eşyalarını kendilerinin paketlemesini tercih edenlerde fazladır. Paketleme de en çok merak edilenlerden ise taşınırken yatak nasıl paketlenir gerektiğidir. Eski zamanlarda yataklar kalın örtülere sarılarak taşınırken, günümüzde ise yataklar için özel üretilen kılıflar da taşınır. Fermuarlı ve cırt cırtlı olan bu kılıflar hem tek kişilik hem çift kişilik yatakların ölçülerine göre değişmektedir. Bu kılıfların tek seferlik ve daimi kullanımı için olanları vardır. Tek seferlik olanlar poşet şeklinde olup, daimi kullanım için olanlar ise özel kumaşlardan üretilmektedir.

Taşınırken Yatak Nasıl Paketlenir?

Taşınırken yatak paketlenirken öncelikle yatak örtüsü ve yastıklar çıkarılır. Yatak örtüsü ve yastıklar katlanarak plastik torbalara konulur. Yatak kendisi ise sıkıca sarılır ve taşıma için uygun bir kutuya konulur. Kutunun üstüne "Fragile" (hassas) yazısı yazılmalıdır. Yatak hareket ederken sarsılmaması için kutunun içine yumuşak malzeme konulabilir. Adana ev taşıma şirketi olarak yataklarınızı kendi getirdiğimiz ambalaj malzemeler kullanarak paketliyoruz.

Mobilyaların Paketlenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Paketlenecek malzemelerin bir arada toplanması gerekir.
 • Mobilyaların demonte edilmesi gerekir.
 • Mobilyalar paketlenir.
 • Araca taşınma aşamasında planlama yapılmalıdır.
 • Kırılacak malzemeler, beyaz eşyalar, bozulacak aletler daha özenli paketlenmelidir.

Başlıca dikkat edilmesi gereken hususlar bunlardır. Taşınmaya ise önce nerden başlamak gerekir diye düşünülürse, tabii ki mutfaktan başlamak en doğru bir seçim olacaktır. Sonrasında ise kıyafetleri toplayarak büyük eşyalara geçmek gerekir. Ev taşındıktan sonra ise öncelik demonte olan eşyaların tekrar montelenmesi olmalıdır. Zahmetli bir süreç olsa da özen gösterilerek taşınırsa sorunsuz bir şekilde çözümlenecektir. Nakliyeler artık işleri gereği tecrübeli olsalar da paketlenen eşyalar kontrollü bir şekilde taşınmalıdır. Yatakların mutlaka kılıflara yerleştirilmelidir. Taşınırken ufak bir yere takılması demek koca bir yatağın mahvolması demektir. Taşınırken yatak nasıl paketlenir  hususunda dikkat ve özen fazlasıyla önemlidir. Beyaz eşyalar ise kalın iplerle sarılarak dikkatli bir şekilde taşınmalıdır.

Eşyaların Taşınma Aşaması

Eşyaları taşımak için aşama aşama düşünürsek bunu 3’e ayırabiliriz.

 • Taşınma öncesinde hazırlık
 • Evin toparlanması
 • Eşyaların paketlenmesidir.

Taşınırken yatak nasıl paketlenir sorusu  özelinde evin bölümlerinden toplanması en kolay olan bölüm banyodur. Tekstil ürünleri ağırlıklı oldukları için hurca konarak toplanması kolaydır. En zor bölümleri ise mutfaktır. Mutfakta kırılacak fazla eşya olduğu için en zor kısımlardandır. Daha sonrasında zor olan bölüm yatak odasıdır.